1. Lemi Yayınları Web Sitesine üye olan herkes sitemizden alışveriş yapabilir, ancak 18 yaşından küçük kişiler bu siteden alışveriş yapamazlar.
 2. Lemi Yayınları yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri ve tüm diğer bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.
 3. Lemi Yayınları web sitesinde yer alan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca bu sitede geçerlidir.
 4. Lemi Yayınları tarafından diğer sistemlerden ve/veya internet sitelerinden alınan bilgilerde bir hata olması durumunda, Lemi Yayınları bundan sorumlu tutulamaz.
 5. Lemi Yayınları dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. Lemi Yayınları fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.
 6. Lemi Yayınları web sitesinde satışa sunulan bütün ürünlerin hepsinin stoku tutulmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tüm tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.
 7. Lemi Yayınları web sitesinden, banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde hesap numaralarına havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez. Müşteri, havale ile yaptığı ödemelerde açıklama belirtmek ve meblağın ulaştığını telefonla teyit etmek zorundadır.
 8. Lemi Yayınları tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL ve EURO olarak ifade edilmiştir. Alışverişiniz sırasında size bildirilen KDV fiyata dahil edilecektir.
 9. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 10. Lemi Yayınları sattığı kitaplar için tüm sanal alışveriş siteleri gibi belirli miktarlarda stok bulundurmaktadır. Kitapları müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm eserler için portföy sürekli güncellense de bazı siparişleri değişik nedenlerden (baskıdan çıkmaması, ulaşımda aksaklıklar vb.) dolayı anında karşılanamayabilir. Bu gibi durumlarda ilgili personellerimiz tarafından e-posta veya telefon yoluyla bilgilendirme yapılarak sipariş teslimatı hakkında yeni takvim belirlenebilir veya sipariş iptal edilebilir.
 11. Kargo ücreti, müşteri tarafından karşılanır.
 12. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda bilgi@lemiyayinlari.com adresine yazarak, durum Lemi Yayınları’na bildirilebilir. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak bizimle irtibat kurularak bize ulaştırılmalıdır. Lemi Yayınları en kısa sürede sorunu gidererek siparisin yeniden ulaştırılmasını sağlayacaktır.
 13. Genel olarak satın aldığınız eserleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürün ambalajları herhangi bir hasar görmeden (yırtılma, ambalajı atma, koruyucu bantların çıkarılması vb.), teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. (İade ile ilgili konular için aşağıda yer alan “İade Şartları”nı okuyabilirsiniz.)
 14. Lemi Yayınları web sitesinden alışveriş yapan gerçek veya tüzel kişiler yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

      İADE ŞARTLARI

 1. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 2. İade, orjinal ambalaj ile yapılmalıdır.
 3. Ürünlerde ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve eserin müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde eser iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
 4. Yedi günlük süre içinde yapılan iadelerde gönderi bedeli müşteriye aittir.